Konferencja – Granty EOG i norweskie na rzecz międzynarodowej mobilności, współpracy i rozwoju w edukacji

25 listopada 2016 r. odbyła się w Warszawie konferencja zamykająca drugą edycję Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego Granty EOG i norweskie na rzecz międzynarodowej mobilności, współpracy i rozwoju w edukacji, zorganizowana przez Operatora – Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Osiągnięcia wdrażanego w latach 2012-16 Funduszu to m.in. 8 naborów wniosków i ponad 450 dofinansowanych projektów. Wśród nich znalazł się projekt realizowany w Instytucie Administracyjno-Ekonomicznym pt. Symulacyjne przedsiębiorstwo turystyczne jako innowacyjna metoda praktycznego kształcenia na nowej specjalności – Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim.

W gronie ponad 160 uczestników – beneficjentów, partnerów i przedstawicieli sektora edukacji podsumowano osiągnięcia wspólnej czteroletniej pracy. Otwarcia konferencji dokonał Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – dr Paweł Poszytek, a JE Karsten Klepsvik, Ambasador Królestwa Norwegii wyraził słowa podziękowania za współpracę i działania na rzecz zacieśniania relacji między Polską a Państwami-Darczyńcami. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele instytucji partnerskich Funduszu z Państw-Darczyńców – Veena Gill (SIU – The Norwegian Centre for International Cooperation in Education) oraz Vidar Helgason (RANNIS – The Icelandic Centre for Research).

Podczas konferencji wyemitowany został film prezentujący najciekawsze projekty wśród których znalazły się informacje o projekcie realizowanym przez naszą uczelnię.

Warto dodać, że PWSZ w Tarnowie za ten sam projekt została nominowana do prestiżowej nagrody Eduinspiracje, gdzie znalazła się w gronie 5 wyróżnionych uczelni z całej Polski.

inspiracje